W aranżacjach łazienek płytki ozdobne pełnią funkcje nie tylko estetyczne. Dekory, mozaiki i listwy idealnie sprawdzą się do wydzielania przestrzeni, np. wokół umywalki, strefy przechowywania czy też w pobliżu prysznica. Warto pamiętać, że w nowoczesnych wnętrzach nie używa się jednak wyłącznie płytek ozdobnych ? łączy się je z podstawowymi. Jak to zrobić z głową (i smakiem)?

Dekory ścienne to elementy wykończenia, które odznaczają się zdobniczym motywem. Może to być wzór malowany w ceramice lub też wybrany kształt wyżłobiony w płytce nadający jej przestrzenności. Dekory ścienne, mozaiki, a także listwy ścienne pozwalają dodać wnętrzu charakteru wybranego stylu.

W zależności od tego, jakich odcieni, faktur i motywów użyjesz, możesz stworzyć odmienny wystrój łazienki. Wiele możliwości i nowoczesnych rozwiązań znajdziesz wśród nowych kolekcji Tubądzin 33 × 90. Zobacz, jak wykorzystać je w swojej łazience.

aran-serenity.jpg

Tubądzin, kolekcja Serenity

Dekory ścienne ? najmodniejsze wzory

Trendy wnętrzarskie od kilku sezonów są obecne przede wszystkim nawiązania do minimalizmu. Modne okazują się zatem dekory monochromatyczne, a jednocześnie matowe, trójwymiarowe, nawiązujące we wzornictwie do motywów roślinnych czy geometrycznych.

Podobne, dość ascetyczne w wyrazie, a jednocześnie wykonane z wyjątkową precyzją, są płytki ozdobne z kolekcji Integrally. Patchworkowe dekory inspirowane cementem mogą stanowić zarówno główny element dekoracyjny ściany łazienkowej, jak i stać się tłem do wyrazistych aranżacji.

aran-integrally-patchwork.jpg

Tubądzin, kolekcja Integrally

Jakie inne dekory ścienne są obecnie w trendach? Projektanci wnętrz stawiają przede wszystkim na:

  • kolorowe dekory ścienne nawiązujących do motywów śródziemnomorskich ? np. kolekcja Unit Plus,
  • grafitowe dekory nawiązujące do estetyki naturalnego kamienia ? np. kolekcja Organic Matt,
  • marmurowe dekory ścienne będące świetnym tłem dla dodatków w kolorze rose gold ? np. kolekcja Serenity.

Niezależnie od tego, z jaką inną estetyką się on łączy, zasada umiaru i dbania o przestronność pomieszczenia wydaje się zachowana w przeważającej większości projektów łazienek. Z tego względu dekory będące mocniejszym akcentem kolorystycznym czy strukturalnym są zestawiane z prostymi jednolitymi płytkami ściennymi.

aran-unit-plus-patchwork.jpg

Tubądzin, kolekcja Unit Plus

aran-organic-matt-midi-1.jpg

Tubądzin, kolekcja Organic Matt

Listwy ścienne ? jak mogą zmienić charakter aranżacji?

Ascetyczne przestrzenie zaaranżowane w jednym odcieniu mogą być dla niektórych zbyt oszczędne w wyrazie. Urozmaiceniem wykończenia ściany łazienkowej okażą się delikatne akcenty w postaci listew ściennych. Mogą one w sposób symetryczny wyznaczać segmenty ściany ? np. nad umywalką (jak w aranżacji z kolekcji House of Tones) czy wokół kabiny prysznicowej.

Innym rozwiązaniem jest umieszczenie listew ściennych w sposób nieregularny, który urozmaici przestrzeń łazienkową. Przykład? Uzupełnienie marmurowych płytek ściennych złotymi listwami w kolorze mosiądzu. Podobną aranżację znajdziesz w kolekcji Serenity.

aran-house-of-tones-white-str.jpg

Tubądzin, kolekcja House of Tone

Mozaika do łazienki ? najmodniejsze kształty

Uzupełnieniem płytek o dużym lub średnim formacie, wykorzystanych np. na jednej ze ścian w łazience, mogą być również mozaiki. Charakteryzują się one niewielkim formatem płytek, które można układać w oryginalne wzory, pozwalają na stworzenie unikalnej aranżacji.

W trendach są jednak zdecydowanie oszczędne w wyrazie, wręcz ascetyczne mozaiki, które nie przytłoczą aranżacji łazienki. Takie mozaiki znajdziesz np. w kolekcji House of Tones ? szare lub beżowe mozaiki można dowolnie układać przy zachowaniu estetycznego umiaru.

Ciekawą alternatywą dla jasnych mozaik będzie z kolei propozycja z kolekcji Horizon. Kształt heksagonu w połączeniu z ciemną barwą grafitu tworzy całość idealną do stworzenia industrialnej aranżacji.

aran-horizon-midi.jpg

Tubądzin, kolekcja Horizon

aran-house-of-tones-beige-midi.jpg

Tubądzin, kolekcja House of Tone

Zainspirowany do tworzenia unikalnych kompozycji z płytkami dekoracyjnymi? Jeszcze więcej pomysłów na aranżację łazienki, także z wykorzystaniem dekorów ściennych, znajdziesz na Tubądzin.pl.

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem