Jak odnowić metalową powierzchnię?Metalowe powierzchnie, podobnie jak drewniane, wystawione na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych ulegają korozji i co jakiś czas wymagają odnowienia. Podłoża stalowe i żeliwne, podobnie jak inne metale, wymagają odpowiedniego zabezpieczenia przed deszczem, wilgocią i słońcem. Zazwyczaj dobrej jakości emalia potrafi skutecznie rozwiązać tego rodzaju problem. Jednak w niektórych przypadkach nawet i ona może okazać się niewystarczająca.

Czytaj więcej: Jak odnowić metalową powierzchnię?

Napędy bram garażowych - najczęstsze błędyZasadniczą motywacją instalowania napędu automatycznego na bramie garażowej jest ułatwienie sobie życia. Życie może się jednak szybko przeistoczyć w piekło, jeśli do kwestii montażu nie podejdziemy z odpowiednią pieczołowitością – do stracenia mamy wówczas nie tylko pieniądze, ale też czas i nerwy. Jak wyglądają najczęściej spotykane błędy instalacyjne i jak się ich wystrzegać?

Czytaj więcej: Napędy bram garażowych - najczęstsze błędy popełniane podczas montażu

Jak dbać o automatykę w bramach?Automatykę naszych bram powinniśmy poddawać przeglądom przynajmniej raz-dwa razy do roku, najlepiej jeszcze przed zimą. Należy zwrócić szczególną uwagę na elementy elektroniczne – nie wiedzieć czemu, serwisantom często zdarza się znajdować w obudowach napędów małe owady, a nawet... myszy. Ważną kwestią jest też regulacja siły przesuwu bramy.

Czytaj więcej: Jak dbać o automatykę w bramach?

Brama garażowa - nie tylko funkcjonalna, ale też eleganckaBrama garażowa to jeden z najbardziej widocznych elementów domu, stanowiący mocny akcent architektoniczny budynku. Z tego względu, przy wyborze konkretnego rozwiązania warto zwrócić uwagę nie tylko na jego aspekty funkcjonalne, ale także estetyczne. Tylko od nas zależy, czy brama będzie wyraźnie kontrastować z bryłą obiektu czy też doskonale się w nią „wtopi".

Czytaj więcej: Brama garażowa - nie tylko funkcjonalna, ale też elegancka

Czym pomalować ogrodzenie?Większość z nas drewno wokół domu najczęściej maluje lakierami lub lazurami. Wbrew pozorom to nie jedyny sposób na zabezpieczenie oraz ozdobienie drewnianego płotu lub ogrodzenia: Pomalowanie ogrodzenia dekoracyjną emalią to całkiem oryginalny sposób na urozmaicenie przestrzeni wokół domu.

Czytaj więcej: Czym pomalować ogrodzenie?

Budowa murowanego ogrodzeniaPopularność grodzeń murowanych wynika przede wszystkim z wytrzymałości i minimalnej potrzeby konserwacji. W typowy skład ogrodzenia murowanego wchodzą słupki, fundament, cokoły oraz przęsła, które przeważnie wykonywane są z drewna, bądź kutego metalu. Do tego dochodzą bramy oraz furtki. Wybór budulca to kwestia osobistych upodobań. Przed inwestorami stoi szeroka oferta producentów. Możemy się zdecydować na tradycyjną cegłę, którą następnie otynkujemy, może to być również ozdobny kamień lub klinkier.

Czytaj więcej: Budowa murowanego ogrodzenia

Farba antykorozyjna AntykorFarba antykorozyjna Antykor, od niedawna dostępna w sprzedaży w 5 nowych kolorach młotkowych, to wyrób przeznaczony do zabezpieczenia antykorozyjnego powierzchni stalowych, żeliwnych oraz aluminiowych. Dzięki badaniom laboratoryjnym i zaawansowanej technologii produkcji, farba antykorozyjna łączy w sobie cechy trzech produktów do zabezpieczania metalu i może być nakładana jednowarstwowo.

Czytaj więcej: Farba antykorozyjna Antykor

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem