Strop ma znaczenie! Dokonaj właściwego wyboru dzięki wiedzy z „Poradnika Klienta”Firma KONBET we współpracy z ekspertami budowlanymi przygotowała kompendium wiedzy o dostępnych rozwiązaniach stropowych. Dowiedzieć się z niego można między innymi, jak wybrać odpowiedni strop, aby stał się inwestycją przynoszącą wymierne korzyści i spełniał wymogi ekologii oraz energooszczędności.

Czytaj więcej: Strop ma znaczenie! Dokonaj właściwego wyboru dzięki wiedzy z ?Poradnika Klienta?

Strop: gęstożebrowy czy strunobetonowy?Strop to jeden z najważniejszych elementów konstrukcji budynku. To od niego zależy stabilność budynku oraz równomierne rozprowadzenie obciążeń jakie mogą na niego działać. Na polskim rynku dostępnych jest kilka rodzajów stropów: drewnianych, ceglanych, żelbetowych, gęstożebrowych  oraz strunobetonowych. Dziś prezentujemy porównanie stropu gęstożebrowego -  na przykładzie TERIVY oraz stropu strunobetonowego – na przykładzie lekkiego stropu panelowego SMART.

Czytaj więcej: Strop: gęstożebrowy czy strunobetonowy?

Jak stosować beton, by fundamenty były trwałe?Fundament nie bez powodu kojarzy się nam z takimi słowami jak podstawa, podwalina czy oparcie. Od fundamentu zależy bowiem stan naszego domu, to czy będzie on osiadał prawidłowo i nie dojdzie do pękania ścian. Jest to najważniejszy element konstrukcyjny budowli. Dlatego warto dowiedzieć się jak właściwie go wykonać – jak stosować beton, by mieć trwałe fundamenty.

Czytaj więcej: Jaki stosować beton, by fundamenty były trwałe?

Odwadnianie - pompy i igłofiltryIgłofiltry służą do obniżania poziomy wody gruntowej. Są stosowane przy czasowym osuszaniu wykopów budowlanych. Pompy zatapialne umożliwiają szybko i efektywnie pozbyć się niepotrzebnej wody na przykład na placu budowy. Igłofiltr to przewód rurowy, na którego końcu znajduje się tzw. filtr z odpowiednimi szczelinami, za pośrednictwem których odprowadzana jest woda z gruntu.

Czytaj więcej: Odwadnianie - pompy i igłofiltry

Jaki fundament w domu Fundamenty domu są najważniejszym elementem konstrukcyjnym budowy. Solidne, wytrzymałe i dobrze wykonane to gwarancja długowieczności każdej budowli. Wpływając na osiadanie całego budynku, rozkładają jego ciężar na powierzchnię gruntu.

Czytaj więcej: Jaki fundament w domu

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem