czyste powietrze czyli program dotacji do fotowoltaiki mAby technologie przyjazne środowisku stawały się powszechnie i wypierały tradycyjne rozwiązania, muszą być nie tylko ekologiczne, ale przede wszystkim opłacalne. Tak właśnie jest z fotowoltaiką. Instalacje wpływają na obniżenie rachunków, a przy tym można dostać na nie dofinansowanie. Jednym z najważniejszym programów dotacyjnych jest ?Czyste powietrze?.

Czytaj więcej: ?Czyste powietrze?, czyli program dotacji do fotowoltaiki

ile kosztuje fotowoltaika jak obliczyc potrzebna moc mFotowoltaika stale notuje wzrosty popularności. Jest tak zarówno w krajach Europy Zachodniej, jak i w Polsce. Montowane systemy fotowoltaiczne są coraz bardziej opłacalne, ale wymagają odpowiedniego projektu i właściwego doboru pod kątem mocy. Tę zaś należy określać w odniesieniu do zasobów energii słonecznej w danej lokalizacji oraz bazując na zapotrzebowaniu konkretnego gospodarstwa domowego w prąd.

Czytaj więcej: Ile kosztuje fotowoltaika? Jak obliczyć potrzebną moc?

rynek styropianu w polsce na przestrzeni ostatnich lat oraz prognozy na przyszlosc mRozkwit działalności deweloperów w ostatnich latach ma znaczące przełożenie na wiele pokrewnych branż. Dobrym przykładem takiej zależności jest sytuacja na rynku styropianowym. Jako że wciąż należy do wiodących materiałów izolacyjnych, popyt na styropian stale rósł, a technologia jego wytwarzania mocno się rozwinęła.

Czytaj więcej: Rynek styropianu w Polsce na przestrzeni ostatnich lat oraz prognozy na przyszłość

Jak zaoszczędzić podczas budowy domu?Planowanie budowy domu jednorodzinnego to droga pełna wyzwań i wątpliwości. Jednym z najważniejszych kryteriów jest znalezienie kompromisu między oczekiwaniami inwestora a możliwościami jego portfela. Budowę domu można zaplanować w sposób ekonomiczny i oszczędny, jeśli tylko zastosuje się kilka sprawdzonych rozwiązań architektonicznych, konstrukcyjnych i materiałowych.

Czytaj więcej: Jak zaoszczędzić podczas budowy domu?

Nim powstanie wymarzony domWłasny, stworzony od podstaw i projektowany zgodnie z indywidualnymi preferencjami dom to marzenie wielu Polaków. Ci, którzy mogą pozwolić sobie na taki luksus to prawdziwi szczęściarze. Nim jednak wymarzona rezydencja zacznie służyć jako rodzinne gniazdko, trzeba przejść przez szereg formalności związanych z posiadaniem własnej nieruchomości.

Czytaj więcej: Nim powstanie wymarzony dom

Jaki taras wybrać?Przytulny, zaciszny i zagospodarowany wygodnymi meblami taras może pełnić wiele funkcji – doskonale sprawdzi się jako salon, gabinet, czy strefa spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Podpowiadamy, jak zaprojektować taras, aby w przyszłości cieszyć się wszystkimi jego zaletami.

Czytaj więcej: Jaki taras wybrać?

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem