Własny dom jednorodzinny to marzenie wielu osób, które mają własną działkę budowlaną lub po prostu nie chcą mieszkać w bloku. Droga od wkopania pierwszej łopaty do wprowadzenia się jest jednak długa. Na szczęście można ją skrócić dzięki postawieniu domu prefabrykowanego. Czym jest taka konstrukcja i co wiąże się z jej wyborem? Przed wylaniem fundamentów dobrze jest poznać ich plusy i minusy.

Czytaj więcej: Domy prefabrykowane – zalety i wady

Rosnące rachunki za energię stanowią dobry powód do zastanowienia się, jak można zaoszczędzić choć trochę pieniędzy. Nad tym zagadnieniem warto pomyśleć szczególnie przed rozpoczęciem budowy domu. Dzięki nowoczesnym technologiom można postawić jego energooszczędny lub nawet pasywny wariant. Z czym to się wiąże? Nim dojdzie do kolejnych podwyżek cen energii, dobrze się tego dowiedzieć.

Czytaj więcej: Dom pasywny a dom energooszczędny – jakie są różnice?

Właściciele domów i mieszkań, stojący przed koniecznością przeprowadzenia remontu, zastanawiają się nad wyborem między wynajęciem profesjonalnej ekipy remontowej a podjęciem pracy samemu. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, a niektóre z nich nie są wcale tak oczywiste. O czym należy pamiętać w trakcie podejmowania decyzji?

Czytaj więcej: Ekipa remontowa czy samodzielna praca? Poznaj zalety i wady obu rozwiązań

Festool CT VADuże ilości pyłu i wiórów, jakie powstają np. podczas szlifowania masy szpachlowej do suchej zabudowy lub podczas prac z użyciem frezarki górnowrzecionowej, powodują zapychanie filtra głównego odkurzacza mobilnego i zmniejszają siłę ssania. Nowy separator CT jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ oddziela i gromadzi nawet 95 procent pyłu, zanim dotrze on do odkurzacza mobilnego. Odciąża to filtr główny i zapewnia stałą wysoką siłę ssania oraz dłuższą żywotność odkurzacza mobilnego.

Czytaj więcej: Pozbądź się dużych ilości pyłu w prosty, wydajny i niezawodny sposób

s ctfi 202098 a 02aFestool wychodzi naprzeciw rynkowym oczekiwaniom wprowadzając nowe rozwiązania do walki z uciążliwym pyłem w miejscu pracy. Mowa o akumulatorach Bluetooth, a także zdalnym sterowaniu, znacznie bardziej wygodnym i funkcjonalnym wężu ssącym oraz odkurzaczu mobilnym. Już teraz warto więc dołączyć do organizowanej przez Festool ?Kampanii bezpyłowej? i przyczynić się do redukcji pyłu w Twoim miejscu pracy.

Czytaj więcej: Koniec z pyłem w miejscu pracy! Sprawdź nowoczesne rozwiązania od Festool

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem