Drukarki A3 ukryte zalety nieoczywiste korzysci

Szykując się do zakupu nowej drukarki, wiele osób przegląda oferty modeli operujących na formacie A4, całkowicie ignorując możliwość druku wielkoformatowego. Tymczasem drukarki A3 mają szereg często zupełnie nieoczywistych zalet.

Drukarki A4 są powszechnie uznawane za standard, podczas gdy format A3 kojarzy się głównie z użytkowaniem specjalistycznym, np. drukowaniem wielkoformatowych plakatów przez agencje reklamowe czy najwyższej jakości projektów, niezbędnych dla pracy biur architektonicznych. Na zakupie drukarki A3 może jednak skorzystać również zwykła, nie zajmująca się grafiką firma bądź osoba prywatna. Jaki są zatem korzyści wynikające z użytkowania drukarek A3?

Przystosowanie do eksploatacji

Chociaż większy rozmiar drukarek A3 może odstraszać kogoś przyzwyczajonego do kompaktowych modeli A4, ma on swoje zalety. Jedną z nich jest większa pojemność zbiorników na tusz czy toner, dzięki czemu są one wymieniane znacznie rzadziej. Maleje zatem częstotliwość tzw. downtime?u drukarki, czyli sytuacji (kosztownych dla firmy podczas intensywnych okresów pracy), w których sprzęt pozostaje wyłączony z użytkowania. Większy rozmiar sprzętu to też nierzadko mniejsze zużycie papieru. Dowodem na to jest chociażby seria LaserJet M436 od HP. Urządzenia te przystosowane są do dwustronnego druku oraz kopiowania. Dzięki temu rozwiązaniu, zużycie papieru może spaść nawet o 50%.

Zagrożenie z sieci

Warto wspomnieć również o względach bezpieczeństwa. Obecnie specjaliści od zabezpieczeń IT coraz częściej ostrzegają przed cyberatakami, które zaczynają się właśnie od drukarek. Sprzęt ten bowiem często jest pomijany przy organizacji zabezpieczeń informatycznych ? priorytet w tej kwestii w dalszym ciągu mają laptopy i komputery. To błąd, gdyż drukarka, podłączona do sieci stanowi swoisty ?portal?, z którego można kontynuować dalszy atak. Nie należy również zapominać o dyskach twardych drukarek, zawierających np. poufne dane czy cenne dokumenty, które mogą być dla hakera wartościowym łupem. Z tego względu powinno się zainwestować w urządzenia z zabezpieczeniami zaprojektowanymi przez specjalistów. Przykładem takiego sprzętu są takie drukarki jak model HP PageWide Managed P77740, oferowany przez firmę HP, która od kilku lat intensywnie pracuje nad rozwojem technologii chroniących przed atakami cyberprzestępców.

Przydatna uniwersalność

Czy rzeczywiście drukarki A3 przydają się tylko w firmach i agencjach zajmujących się szeroko pojmowaną grafiką oraz projektowaniem? Zdolność do drukowania wysokiej jakości obrazów przez sprzęt taki jak HP LaserJet E778xx może okazać się przecież nieoczekiwaną zaletą ? nigdy nie wiadomo, czy nie zajdzie potrzeba przygotowania wysokiej jakości wydruku. Wszechstronność drukarki może zatem przydać się w sytuacjach, w których w przypadku urządzenia A4 niezbędny byłby outsourcing wydruku do specjalistycznej agencji. Co więcej, wśród modeli A3 istnieje duża różnorodność, jeżeli chodzi o ich parametry czy możliwości. Nic nie stoi na przeszkodzie by znaleźć taki egzemplarz, którego większy format nie będzie przeszkadzał, a zapewni dodatkową wszechstronność użytkowania.

Drukarki A3 nie są tylko większymi i ? zdaniem niektórych? mniej poręcznymi odpowiednikami urządzeń drukujących w formacie A4. Mają one szybszą prędkość wydruku, większą wytrzymałość na zużycie, wynikającą z przystosowania do cięższej pracy, a także ? jak to jest w przypadku produktów HP ? bardziej zaawansowany system zabezpieczeń. Ostatecznym argumentem, który może przekonać niezdecydowanych do nabycia wariantu A3, jest jego wszechstronność. Sprzęt ten przydaje się w najmniej oczekiwanych sytuacjach.

art. sponsorowany

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem