Tkana sztuczna trawa znajduje zastosowanie na boiskach, tarasach, w ogrodach, architekturze miejskich przestrzeni publicznych oraz w mniejszym stopniu wewnątrz pomieszczeń.

Tkana sztuczna trawa


Znana z produkcji tkanych maszynowo dywanów wełnianych łódzka firma Dywilan S.A. w 2009 roku podjęła decyzję o stworzeniu nowej gałęzi produkcji. Wieloletnie doświadczenie w produkcji wyrobów tkanych oraz nowoczesny park maszynowy w połączeniu ze współpracą z Instytutem Badawczym Nawierzchni Sportowych w Gandawie oraz belgijskim producentem maszyn tkackich zaowocowały nowym produktem - tkaną sztuczną trawą klasy premium. Dzięki dobraniu odpowiednich surowców i opracowaniu ich układu na krośnie producent uzyskał gamę produktów sportowych i dekoracyjnych.

Z uwagi na swoje zalety sztuczna trawa zastępuje dziś na boiskach w coraz większym stopniu trawę naturalną. Nie tylko na stadionach klubów piłkarskich, ale także na boiskach treningowych, boiskach wielofunkcyjnych i rodzimych Orlikach. Sztuczna trawa od Dywilan jest też stosowana na kortach tenisowych i polach golfowych. Od czasu pierwszych pionierskich produktów z włókien nylonowych minęły dziesiątki lat. Dzisiejsze produkty są dużo bardziej przyjazne i komfortowe dla graczy, a zasypanie piaskiem i granulatem gumowym boisk piłkarskich stworzyło zawodnikom optymalne warunki do gry, jednocześnie zmniejszając ryzyko kontuzji.

Sztuczna trawa znajduje w Polsce coraz większe zastosowanie w ogródkach i ogrodach przy domach i mieszkaniach, jednak nie w takim stopniu jak np. w krajach śródziemnomorskich. Chodzi oczywiście o pogodę, w owych krajach słońce świeci dłużej i intensywniej niż w Polsce, tym samym niszcząc naturalną trawę. W przypadku inwestycji prywatnych można ją położyć także na tarasie, balkonie albo dachu. Orientacyjna cena detaliczna to około 130 zł brutto za metr kw.

Tkana sztuczna trawaTkana sztuczna trawa

Główną zaletą sztucznej trawy produkcji Dywilan S.A. jest wysoka odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Tkana trawa nie wymaga zabiegów pielęgnacyjnych takich jak:

  • podlewanie
  • koszenie
  • grabienie
  • utylizacja skoszonej trawy
  • nawożenie
  • czy aeracja.

W porównaniu do naturalnej trawy, sztuczna nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych i łatwo utrzymać jej niezmienny wygląd. Zarówno w nasłonecznionych, jak i zacienionych miejscach wygląda tak samo świeżo. Ciekawą zaletą jest na pewno ochrona przed kretami.

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem