garazowa brama segmentowa

Zakup dobrej bramy garażowej nie jest łatwym zadaniem. Na rynku znajdziemy mnóstwo ofert od rozmaitych producentów i dystrybutorów, które mogą przyprawić o przysłowiowy zawrót głowy. Jak zatem wybrać najlepszą bramę garażową, aby spełniła oczekiwania i jak najdłużej, niezawodnie służyła?

Komfort i bezpieczeństwo

Wśród bram garażowych wciąż niesłabnącą popularnością cieszą się modele segmentowe. Dlaczego na to rozwiązanie decyduje się większość inwestorów? Bramy segmentowe to produkty uniwersalne, które mogą być zamontowane niemal w każdym otworze garażowym ? nawet tam, gdzie w projekcie przewidziano otwór o szerokości 5 metrów.

W czasie otwierania przesuwają się w prowadnicach do góry aż po sam strop. Dzięki temu pozwalają praktycznie do maksimum wykorzystać miejsce do parkowania w garażu i przed nim ? skrzydło bramy nie wysuwa się poza jego obrys. Takie bramy łatwo obsługiwać ? możemy to robić ręcznie lub zdalnie, przy pomocy pilota. Warto podkreślić, że nowoczesne modele bram mogą być wyposażone w specjalnie dopasowany napęd z niezawodnym układem zabezpieczającym i kodowaną częstotliwością radiową. Te najwyższej jakości rozwiązania dają bezpieczeństwo i poczucie, że nikt niepowołany nie dostanie się do naszego domu i garażu.

Piękno i moc designu

Co więcej, nasza brama może być praktycznie ?niewidoczna? ? obecnie producenci starają się, aby zarówno kolor, jak i wzór bramy tworzyły spójną koncepcję i były dopasowane stylistycznie do drzwi wejściowych, stolarki okiennej czy elewacji budynku. Oczywiście na życzenie klienta forma, kolor czy materiał, z którego ma być wykonana brama, mogą być dopasowane indywidualnie. Dodatkowo wymagający inwestor, poszukujący unikalnych, finezyjnych wzorów bram może również wybrać takie, które do złudzenia przypominają np. beton, zardzewiałą stal, przetarte drewno, bambus i inne najróżniejsze gatunki drewna, jak np. orzech włoski terra, orzech kolonialny, spalony dąb, biały dąb czy drewno tekowe. Wszystko to dzięki innowacyjnej technologii druku, która umożliwia nanoszenie na płytę bramy naturalnego wyglądu i charakteru materiału z fotograficzną wiernością. Takie produkty wprowadziła do swojej najnowszej oferty firma Hörmann, wyznaczając w ten sposób nowe trendy w projektowaniu wzorów bram.

Brama może zyskać więc niejako dwa oblicza. Z jednej strony znakomicie wpisze się w kontekst otoczenia, z drugiej zaś ? może być elementem dominującym i rozpoznawalnym domu.

Bramy o takiej powierzchni malowane są specjalną farbą, która daje wizualny i wyczuwany dotykiem efekt ekskluzywnej, gładkiej tafli. Do tego modelu bramy możemy ? w ramach promocji ? dopasować odpowiedni model drzwi wejściowych do domu. Poza ciekawym, bogatym wzornictwem i wyposażeniem dodatkowym atutem tych drzwi są ich parametry techniczne: energooszczędność i ochrona przed włamaniem.

Tajniki techniki

Komfort użytkowania bramy garażowej (nie tylko segmentowej), nowoczesna technika, a także kwestia estetyki to jedno. Drugim ważnym czynnikiem jest efektywna izolacyjność cieplna całej bramy (określa się ją współczynnikiem U). Kwestia ta jest szczególnie istotna w sytuacji, gdy garaż przylega bezpośrednio do domu lub pełni funkcję warsztatu czy pracowni.

Współczynnik izolacyjności cieplnej bramy zależy między innymi od grubości zastosowanych do jej budowy segmentów (segmenty te są szczelnie wypełnione pianką poliuretanową). Ciepłe, energooszczędne modele mają pełne segmenty o grubości 42 mm, natomiast jeszcze lepsze parametry termoizolacyjności osiągają te zbudowane z paneli o grubości 67 mm ze wzmocnionym systemem uszczelnień, które dobrze chronią garaż i dom przed ucieczką ciepła (ograniczają powstawanie mostków termicznych, czyli miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wychładzania przegrody konstrukcyjnej).

Na koniec warto zwrócić uwagę na stabilność oraz cichą i równomierną pracę bramy. Niewątpliwie duży wpływ mają na to wyjątkowe rozwiązania i opatentowane przez producentów mechanizmy, które są wykorzystywane do bezproblemowej i niezawodnej obsługi bramy.

Możliwości proponowane obecnie przez producentów bram garażowych pozwalają nam dokonać wyboru bramy, która w pełni odpowiada naszym potrzebom estetycznym, a dzięki bezpiecznej i sprawdzonej technologii pozwala na spokojne i bezinwazyjne użytkowanie garażu.

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem